Kategorie

Ostatnio przeglądane

Zęby przednie górne Zobacz większe

Zęby przednie dolne

Nowy produkt

W celu złożenia zamówienia 

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy 

pod numerem telefonu : 42 671 02 07

lub

kontakt mailowy : sklep@molarr.pl

Zapłać gotówką lub online
Zapłać gotówką lub online

4,50 zł brutto

Zamów mailem

Opis produktu

Zęby CLASSIC mogą być stosowane tylko do wykonywania protez ruchomych. Tak jak zęby naturalne mają efekt fluorescencyjny i anatomiczne kształty. Charakteryzują się zwiększoną twardością i odpornością na ścieranie dzięki zastosowaniu do produkcji wysoce usieciowanych akryli. Gama 19 fasonów oferowanych w 9 kolorach V - A1, A2, A3, A3,5, A4, B2, C2, C3, D3 umożliwia wykonanie różnorodnych uzupełnień protetycznych. Okrągłe wgłębienia w zębach bocznych zapewniają bardzo dobrą przyczepność do płyty protezy.

Instrukcja, zamówienia i katalog

Zęby akrylowe CLASSIC są przeznaczone do ruchomych protez zębowych. Oferowane są w 18 fasonach w kilku kolorach uniwersalnej gamy kolorystycznej V. Podobnie jak zęby naturalne mają efekt fluorescencyjny. Zbudowane są z dwóch warstw (dentyny i szkliwa). Twardość szkliwa porównywalna jest z twardością zębów naturalnych. Warstwa dentyny jest bardziej miękka w celu zapewnienia elastyczności i dobrego łączenia się zęba z masą na płyty protez. W celu zapewnienia dobrego łączenie zęba z masą na płyty protez, zęby boczne posiadają wgłębienie. Przed osadzeniem zębów w masie na płyty protez należy usunąć wosk wrzątkiem oraz odtłuścić zęby monomerem akrylowym w celu uniknięcia ich wypadania z płyty protezy po przeprowadzonej polimeryzacji. Zęby wytrzymują temperaturę do 100°C i po procesie polimeryzacji na gorąco przy łączeniu z masą na płyty protez zachowują powierzchnię błyszczącą dającą się łatwo polerować.

Zęby CLASSIC spełniają wymagania norm międzynarodowych PN EN ISO 22112 i PN EN ISO 7491. Zagrożeniem dla protetyka w trakcie pracy może być wdychanie pyłu podczas szlifowania zębów. Przy pracach tych zaleca się stosowanie wyciągu i maski przeciwpyłowej.

Zęby akrylowe CLASSIC w opakowaniach należy przechowywać w czystym, suchym, nie nasłonecznionym miejscu.
Trzeba je zużyć w czasie nie dłuższym niż 10 lat od wyprodukowania szczególnie ze względu na możliwe obniżenie jakości opakowania.

Producent zaleca umieszczenie w instrukcji dla pacjenta następujących wskazówek:

  • protezy zębowe wykonane z zębów akrylowych należy myć szczoteczką do zębów używając pasty do zębów
    lub innych środków specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji protez,
  • protez zębowych nie należy moczyć w substancjach silnie alkalicznych lub kwaśnych,aby uniknąć uszkodzenia powierzchni,
  • protezy zębowe, które uległy uszkodzeniu, może naprawiać wyłącznie protetyk lub lekarz stomatolog,
  • należy okresowo sprawdzać dopasowanie protez zębowych (szczególnie w przypadku protez stałych).