Kategorie

Ostatnio przeglądane

Zęby przednie górne

Nowy produkt

W celu złożenia zamówienia 

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy 

pod numerem telefonu : 42 671 02 07

lub

kontakt mailowy : sklep@molarr.pl

Zapłać gotówką lub online
Zapłać gotówką lub online

7,20 zł brutto

Zamów mailem

Opis produktu

Instrukcja, zamówienia i katalog

Zęby akrylowe WIEDENT Estetic są przeznaczone do ruchomych protez zębowych oraz mostów i implantów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w ich wytwarzaniu uzyskano wyroby doskonale odwzorowujące zęby naturalne. Oferowany asortyment umożliwia uzupełnienie wszelkiego rodzaju ubytków w uzębieniu pacjentów zarówno pod względem kształtu jak i barwy.

Zęby WIEDENT Estetic podobnie jak zęby naturalne mają efekt fluorescencyjny. Są produkowane w kilkudziesięciu fasonach przednich górnych i dolnych, bocznych górnych i dolnych w dwóch gamach kolorystycznych - uniwersalnej V (A1 - D4) i WIEDENT (A1 - R5). Zbudowane są z trzech warstw (szyjki, dentyny i szkliwa) naśladując budową zęby naturalne. Warstwa szyjki jest najbardziej miękka w celu zapewnienia elastyczności i dobrego łączenia się zęba z masą na płyty protez. Najtwardszą warstwą jest zewnętrzna warstwa szkliwa, jej twardość porównywalna jest z twardością zębów naturalnych. W celu zapewnienia dobrego łączenie zęba z masą na płyty protez, zęby akrylowe boczne posiadają głęboki relief poprzeczny. W przypadku konieczności zeszlifowania tego reliefu zaleca się wykonanie retencji. Przed osadzeniem zębów w masie na płyty protez należy usunąć wosk wrzątkiem oraz odtłuścić ząb monomerem akrylowym. Zęby wytrzymują temperaturę do 100°C i po procesie polimeryzacji przy łączeniu z masą na płyty protez zachowują powierzchnię błyszczącą, dającą się łatwo polerować.

Zęby WIEDENT Estetic spełniają wymagania norm międzynarodowych PN EN ISO 22112 i PN EN ISO 7491. Zagrożeniem dla protetyka może być wdychanie pyłu podczas szlifowania zębów. Przy pracach tych zaleca się stosowanie wyciągu i maski przeciwpyłowej.

Zęby akrylowe WIEDENT Estetic w opakowaniach należy przechowywać w czystym, suchym, nie nasłonecznionym miejscu. Trzeba je zużyć w czasie nie dłuższym niż 10 lat od wyprodukowania szczególnie ze względu na możliwe obniżenie jakości opakowania.

Producent zaleca umieszczenie w instrukcji dla pacjenta następujących wskazówek:

  • protezy zębowe wykonane z zębów akrylowych należy myć szczoteczką do zębów używając pasty do zębów
    lub innych środków specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji protez,
  • protez zębowych nie należy moczyć w substancjach silnie alkalicznych lub kwaśnych,aby uniknąć uszkodzenia powierzchni,
  • protezy zębowe, które uległy uszkodzeniu, może naprawiać wyłącznie protetyk lub lekarz stomatolog,
  • należy okresowo sprawdzać dopasowanie protez zębowych (szczególnie w przypadku protez stałych).

Zęby WIEDENT Estetic mogą być stosowane do protez ruchomych całkowitych, szkieletowych, licowania koron i mostów, a także do wykonywania uzupełnień opartych na implantach. Charakteryzują się zwiększoną twardością i odpornością na ścieranie dzięki zastosowaniu do produkcji wysoce usieciowanych akryli. Tak jak zęby naturalne mają efekt fluorescencyjny i anatomiczne kształty. W ofercie występują w dwóch gamach kolorystycznych: uniwersalnej V (16 kolorów) A1-D4 oraz WIEDENT (13 kolorów) A1-R5. Produkujemy je w 62 fasonach. Wśród nich są również fasony małych zębów przednich przeznaczonych do pedodoncji. Pacjentom z wybielonymi zębami proponujemy zęby w dwóch bardzo jasnych kolorach OM1 i OM3 - po 14 fasonów w każdym z nich.